MENÜ

BMW F 900R

128 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı
BMW F 900R

BMW; hiç şüphesiz motosiklet satın almayı düşünenlerin ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Her geçen gün yepyeni modellerle karşımıza çıkan BMW; aradığınız her özellikteki araçları sizlerle buluşturmaktadır. BMW F 900R; birçok motosiklet sevdalısının tercihlerinden birisidir. Gelin hep birlikte, bu aracın özelliklerine yakından bakalım!


BMW F 900R’nin Öne Çıkan Özellikleri

Sade ancak güçlü tasarımıyla sizi etkileyecek bir modeldir. Zorlu yollara meydan okuyabilirsiniz. Dinamik roadster ile heyecanınızı asla kontrol edemeyeceksiniz. Son derece duyarlı bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Komutlarınıza doğru ve hızlı tepkiler vermektedir. Sezgisel olarak motosikletin gücünden yararlanabilirsiniz. Bir başka deyişle, düşüncelerinizi eyleme dönüştüren bir motosiklet modelidir. Birçok motosiklet kullanıcısının trafikte en çok şikayet ettiği hususun fark edilmemek olduğunu biliyoruz. Bu noktada, BMW F 900R’nin aydınlatma teknolojisine sonuna kadar güvenebilirsiniz. Bağlantı ve güvenlik özelliklerinin de diğer markaların modellerine göre en üst seviyede olduğu aşikardır.


Tırman, ilerle, meydan okumaktan asla vazgeçme sloganına sahip olan bu motorun tasarım detaylarına hayran kalmamak elde değil! Kaslı ifadesiyle gören herkesi kendisine hayran bırakan bu motor; aynı zamanda saf bir sürüş deneyimi vaat etmektedir. Gergin tendonlar gibi keskin kenarlarının varlığı ile atletik duruş özelliklerini sonuna kadar yansıtmaktadır. Odaklanmış bir görünüme sahip olan motosikletteki her bir detayın incelikle düşünüldüğünü de ifade etmeliyiz.
Motora önden baktığınız zaman belki de hayaliniz olan saldırgan duruşu göreceksiniz. Kokpit ve farlar; gidonlar üzerine kompakt bir şekilde yerleştirilmiştir. Tasarım öğelerinin her bir detayının saklanmış olması; bir dövüşçünün yumruklarının saklanmış oluşuyla benzerlik taşımaktadır. Kütlenin en uygun şekilde dağıtılması ve kısa kuyruk tasarımı adına motorun yakıt deposu öne doğru konumlandırılmıştır. Kompakt gövde altı susturucusu da motorun sahip olduğu bu eşsiz görünümü destekleyen bir detay olmaktadır.
BMW; diğer modellerinde olduğu gibi F 900R’de de stilinize önem vermektedir. Her bir renk seçeneğinin karakteristik bir F 900R özelliği olduğunu söylemeliyiz. İlk olarak, yarış kırmızısı rengindeki spor stilinden bahsetmeliyiz. Siyah jantlar, araç ile aynı renkteki ön çamurluk ve altın, anodize edilmiş çatal boruları; BMW F 900R’nin yepyeni özellikleri arasında bulunmaktadır. Bir diğer renk seçeneği ise metalik San Marino mavisi olmaktadır. Parlak ve canlı renk kombinasyonunun F 900R’nin çevikliğini ve enerjisini vurguladığını söyleyebiliriz. Metalik siyah rengi ise klasik motosikletlerdeki bir diğer seçenek olmaktadır. Karanlık ve dinamik öğeler taşıyan bu rengin belki de aracın karizmatik havasını yakından hissetmenize yardım edeceğini söyleyebiliriz. Kontrastı oluşturan öğeler; motorun saldırgan havasını daha da belirgin hale getirmektedir.


BMW F 900R Hakkında Merak Edilenler
BMW F 900R; son derece avantajlı seçeneklerle satışa sunulmaktadır. Üç yıl garantili olarak satılmasının başka markaların modellerine kıyasla farkı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, BMW’nin yedek parça ve teknik destek konusunda ne kadar iyi olduğunu söylemeye gerek yok!
Motorun sıralı ve iki silindirli motor tipi bulunmaktadır. 895cc kapasitesiyle size hiçbir zaman güç ve performans konusunda sorun yaşatmayacaktır. 105 beygir gücü kapasitesinin ciddi bir detay olduğunu eklemeliyiz. 770-865mm sele yüksekliğinin de ideal olduğunu ifade etmek gerekir. Bilhassa şehirler arası yolculuk yapacak olan kişilerin sorun yaşamaması adına tasarlanmıştır.
Motorun 4.500 ile 8.500 dev/dak arasında 87 Nm tork ürettiğini söylemeliyiz. Güçten en iyi şekilde yararlanmak adına en doğru hız aralığını sunan bir motordur.
Çevik şasi, adaptif farlar, kısa egzoz, dinamik ESA, bağlantı özellikli TFT gösterge tablosu; BMW F 900R’nin diğer özellikleri arasında bulunmaktadır.

Etiketler:
Yorum Yaz