MENÜ

Hangi Motosiklet Modelini Tercih Etmelisiniz?

602 defa okundu Yorumlanmadı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Hangi Motosiklet Modelini Tercih Etmelisiniz?

Motosiklet kullanmanın gerçekten çok büyük avantajları vardır. Her şeyden önce, trafikteki otomobillere aldırış etmeden gitmek istediğiniz yere çok daha kısa sürede gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra, motosiklet kullanmak özgürlüktür. Kendi tarzınıza uygun bir araçla seyahat etmek; bu dünyada yaşayabileceğiniz en büyük zevklerden birisidir. Peki, motosiklet tarzınızı nasıl belirleyeceksiniz?
Motosikletlerin geçmişte sokak ve arazi motosikletleri olarak ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Ancak, 1982 yılıyla beraber motosiklet üreticilerinin motosikletleri, sürüş tarzlarına göre uyarlamaya başlamasından dolayı motosiklet dünyası farklı segmentlere ayrılmıştır. Bu noktada, motosikletlerin tarzlara göre belirlendiğini söylemek gerekir.
Spor Motosikletler
Motosiklet kullanırken en önemli detay olarak hız yapmayı görüyorsanız spor motosikletler tam size göre! Yüksek performanslı frenler ve özel süspansiyon sistemleri sayesinde spor motosikletlerin oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Spor motosikletler; bilhassa 160 km’nin üzerine çıktığınız zaman oldukça rahat olmaktadır.
Spor motosikletler; genellikle uzun yolculuklar yerine şehir içi kullanımlarda tercih edilmektedir. Ancak, spor motosikletlerde bulunan kaliteli sele ve yumuşak bagajlar sayesinde uzun yolculukları tercih etseniz dahi kaliteli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Spor motosikletlerin motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar için pek doğru bir tercih olmadığını ifade etmek gerekir. Ancak, yine de Mondial markasının touring modellerini bu kategoride düşünebilirsiniz. Mondial Touring motosiklet modellerinde yüksek performans, güçlü sürüş ve hız tutuşu gibi önemli özellikler bulunmaktadır.
Tur Motosikleti
Seyahat etmek için motosiklet kullanmak istiyorsanız tercihiniz her zaman tur motosikletleri olmalıdır. Uzun mesafeli yolculuklarda yanınızda bazı şeyler taşımak istiyorsanız bu tür motosikletler sizin için ideal bir tercih olacaktır. Güçlü ses sistemleri, ısıtmalı koltuklar, ABS frenler, GPS navigasyon ekranları gibi önemli özelliklere sahip olan tur motosikletlerinin rahat, lüks ve güçlü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Buna ek olarak, dayanıklılık seviyeleri oldukça yüksektir. Birçok ekipman taşıyabilmesinden dolayı yolculuklarınız sizin için keyifli geçecektir.
Mondial markasının touring modellerine göz atabilirsiniz. KD 125F, 125 DRİFT L, 100 UAG, 125 MH DRİFT gibi modeller; yukarıda saydığımız tüm özellikleri bünyesinde taşımaktadır.
Scooter
Her şeyden önce, scooterların kesinlikle bir motosiklet türü olduğunu söylemeliyiz. 50cc’lik şehir içi makineler, 650cc’lik uzun yolları aşan dört tekerlekli modellerine kadar birçok scooter büyük bir beğeniyle kullanılmaktadır. ABS ve yakıt enjeksiyonu gibi özelliklerine ek olarak şık tasarım özellikleri barındıran scooter modelleri; otomatik şanzımana sahip olmasından dolayı bilhassa yeni kullanıcılar için idealdir.
Mondial markasının scooter modellerine kesinlikle göz atmalısınız. BeeStreet, 50 ZNU, TAB, Eagle, 50 Revival, 100 Ritmica gibi scooter modellerinde tüm aradıklarınızı kesinlikle bulacaksınız!
Standart Motosiklet Modelleri
Günümüz motosikletleri oldukça özelleştirilmiş makinelerdir. Geçmişte ise yalnızca sokak ve arazi motosikletleri olmak üzere iki temel motosikletin olduğunu söyleyebiliriz. Sokak motosikletlerinin hem tasarım hem de teknik özellikler bakımından çok benzer olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda, markalar arası modeller arasında çok fazla fark yoktur. 1970’li yıllarda Japon motosiklet üreticileri tarafından üretilmeye başlanan standart motosiklet modellerini günümüzde bulmak pek kolay değildir. Genellikle, ikinci el motosiklet satıcılarının elinde bu tür modeller bulunmaktadır.
Bu noktada, Mondial markasının motosiklet modellerine ayrı bir paragrafta değinmeliyiz. Mondial markasında touring, scooter, cub, cross, enduro, e-mon, traktör t3 modeller yer almaktadır. Bu bağlamda, Mondial markasının motosiklet modellerinin hem günümüz teknolojisine hem de eski standart motosikletlerin özelliklerine uygun nitelikler taşıdığını ifade edebiliriz.
Sonuç olarak, iyi bir motosiklet kullanıcısı olsanız da motosiklet kullanmaya yeni başlayan biri olsanız da size hitap eden oldukça kaliteli motosiklet modelleri bulunmaktadır.

Yorum Yaz