MENÜ

KTM 390 Duke Özellikleri

1423 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı
KTM 390 Duke Özellikleri

KTM 390 Duke modeli, KTM firmasının çok konuşulan motorlarından biridir.

Motocross yarışlarında pek çok model ile göz dolduran KTM, uzun yıllardır farklı modeller ile çok konuşulmaktadır. Duke modeli de bunlar arasında yer almaktadır. Ürünün pek çok teknik özelliğinin bulunmasının yanı sıra, göz dolduran bir kasası da bulunmaktadır.

En önemli özelliği ise yakıt tasarruf özelliğidir. Özellikle hız yapmak isteyen ve yol tutuculuğu yüksek olan bir motora sahip olmak isteyenler için güvenilir motorlar arasında da yerini almaktadır.

Dünya üzerinde bilinen ve konuşulan markalar arasında oldukça konuşulmaktadır.

KTM 390 Duke Özellikleri

KTM 390 Duke modeli sıvı soğutmalı, 1 silindirli ve 4 zamanlı motordan oluşmaktadır.

Toz kaplama şasiye sahip olan model, 89 mm çap ve 60 mm storka sahiptir. Marş desteği ise elektrikli marş sisteminden oluşmaktadır.

Model 6 vites şeklinde üretilmiştir. Modelin yüksüz yerden oturma yüksekliği 830 mm’dir. 100 km başına ortalama yakıt tüketimi ise 3.4 Litredir. Bu kısmı ile diğer motorlara göre yakıt konusunda oldukça avantaj sağlamaktadır. Kurşunsuz süper benzin ile çalışan KTM 390 Duke modeli, 149 kg ağırlığa sahiptir.

Modelin ağırlığı yakıtsız ağırlıktır. Mekanik tahrikli debriyaj özelliği de modelin en çok konuşulan özellikleri arasında yer almaktadır.

Tam elektronik ateşleme sistemi mevcut olan modelin fiyatı da 30.000 TL ve üstü şeklinde seyretmektedir.

Yorum Yaz